Trening

Odżywki przed treningowe – na co zwracać szczególną uwagę?

Na fali coraz większej świadomości – sportowej i treningowej, coraz więcej osób zaczyna poważnie podchodzić do kwestii suplementacji. Poważnie, to znaczy w sposób zorganizowany, pozbawiony chaotycznej metody prób i błędów, z nastawieniem – a, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jednym z przykładów obrazujących taką tendencję jest coraz częstsze sięganie po odżywki z grupy tak zwanych przed treningowych. Tak naprawdę, ich zasadniczy cel jest zawsze ten sam. Przyjmowanie takich odżywek ma wpływać znacząco na poprawę efektywności treningów, które wykonujemy zgodnie z ustalonym dla swoich potrzeb oraz predyspozycji harmonogramem.

Składniki, które znajdziemy w takich odżywkach odpowiadają nie tylko za pokłady naszej energii. Mają działanie stricte pobudzające, co wpływa na wzrost siły oraz wytrzymałości naszych mięśni. Dodatkowo, w wyraźny sposób redukują uczucie zmęczenia, co też pozwala na zachowanie stałego poziomu w zakresie intensywności wykonywanych treningów. To z kolei prowadzi do konkretnego rezultatu. Długofalowego powiększenia wydajności, gdy trenujemy. No i oczywiście, przełożenie na znacznie lepsze rezultaty tych treningów. Co do składników, które często spotykamy w takich wariantach suplementów, warto wymienić kilka z nich. Po pierwsze- kreatyna, której obecność wpływa na mocny wzrost wytrzymałości, z przełożeniem na znacznie bardziej efektywny przebieg prowadzonych treningów.

Dodatkowo, warto wymienić kofeinę, która choć nie ma wpływu na siłowy aspekt, to jednak ewidentnie pobudza i dba o to, by pokłady naszej energii oraz zdolności koncentracyjne notowały znacznie wyższy poziom. Do podkręcenia produkcji tlenku azotu, służy arginina, czyli aminokwas, który stymuluje pracę mięśni. Daje w konsekwencji przyrosty, zarówno jeśli chodzi o wytrzymałość, jak i o samą wydajność w realizowanych podczas treningu ćwiczeniach. Bardzo często elementem wzbogacającym dobry skład odżywek stosowanych przed treningiem są witaminy z ważnej grupy – B. przeważnie to witamina B3 i witamina B6.

Odpowiadają one za redukowanie zmęczenia oraz uczucia wyczerpania, tym samym wpływając na zwiększenie poziomu wytrzymałości naszego organizmu. Warto pamiętać o tym, że odżywki przed treningowe i jakiekolwiek inne mają najlepsze działanie wówczas, gdy są uzupełnione regularną aktywnością fizyczną oraz zbilansowanym planem żywienia.

Być może to cię zainteresuje