Zdrowotne

Mezoterapia – najważniejsze informacje

Mezoterapia to zabieg cieszący się dużym powodzeniem wśród osób korzystających z usług medycyny estetycznej. Zastanawiasz się nad tym zabiegiem, ale masz wątpliwości? Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się więcej na temat mezoterapii. https://cmeik.pl/portfolio-item/mezoterapia/ Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Dla kogo mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg idealny dla osób z pierwszymi objawami starzenia się skóry. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób zainteresowanych poprawą kondycji oraz wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji. Jest także bardzo dobrym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, laserów oraz botoksu. Mezoterapia jest także często stosowana w leczeniu cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Zdarza się, że są niej poddawane osoby borykające się z wypadaniem włosów. 

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych albo preparatów mających opóźnić proces starzenia bezpośrednio w skórę. Wykorzystywane są tzw. koktajle, zawierające substancje regenerujące i rewitalizujące, które są dobierane w zależności od potrzeb pacjenta. Mogą być one przygotowane w formie gotowych leków bądź na miejscu sporządzone przez lekarza z indywidualnie dobranych związków odżywczych, leczniczych oraz regenerujących.

Mezoterapia – zastosowanie

Mezoterapia ma bardzo szerokie zastosowania, używa się jej między innymi w celu:

  • spowolnienia procesów starzenia skóry,
  • nadania skórze ładniejszego wyglądu,
  • podtrzymania efektów zabiegów takich jak np. botox,
  • kondycjonowania skóry po porodzie bądź w okresie karmienia,
  • redukcji zmarszczek wokół oczu, ust, na szyi oraz dekolcie,
  • nadania sprężystości skórze wiotkiej i tracącej elastyczność,
  • poprawienia kondycji skóry odwodnionej i przesuszonej,
  • zmniejszenia rozstępów oraz cellulitu,
  • przygotowaniu skóry do opalania,
  • zmniejszenia wypadania włosów.

Mezoterapia – dlaczego warto?

Zabieg mezoterapii jest dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb danej osoby. Niemalże każda z okolic skóry może zostać poddana mezoterapii. Regularne poddawanie się tym zabiegom sprawia, że skóra jest regenerowana i odmładzana, ponadto zwiększa znacznie jej nawilżenie i poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają lipolizę, czyli metabolizm komórek tłuszczowych. Zastosowanie koktajlu, który zawiera aktywne substancje sprawia, iż skóra może na nowo zacząć prawidłowo funkcjonować, co znacznie poprawia jej wygląd oraz kondycję. Mezoterapia przynosi efekty, kiedy wykonywana jest serii paru zabiegów. Zwykle należy co miesiąc powtarzać serię 4-6 zabiegów.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/

Być może to cię zainteresuje