Medycyna

Medycyna estetyczna

Doskonały wygląd to cel, do którego systematycznie dąży wiele kobiet i mężczyzn w różnym wieku. To prosty sposób na poprawę własnego samopoczucia i przyciągnięcie uwagi innych. Nie ma w tym niczego dziwnego, zważywszy na fakt, że żyjemy w czasach kultu piękna i nienagannej powierzchowności. Niestety, nie zawsze kosmetyki i domowe zabiegi pielęgnacyjne okazują się mieć wystarczające działanie. Warto sięgnąć wtedy po nowoczesne rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną. Jednym z nich jest osocze bogatopłytkowe.

Bogactwo natury

Nazwa, która przypomina termin medyczny, nie mówi zbyt wiele na temat samego zabiegu. Terapia, która na nim bazuje, jest metodą redukowania lub całkowitego usuwania zmarszczek, które powstały na twarzy. Odbywa się poprzez wstrzyknięcie w skórę pacjentki lub pacjenta osocza bogatopłytkowego, (https://cmeik.pl/portfolio-item/osocze-bogatplytkowe/) które jest specjalnie przygotowanym preparatem, jaki wytwarza się na bazie krwi pacjentów. Kluczowa jest jego wysoka zawartość płytek krwi i wielu czynników wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne w organizmie. Taki zabieg sprawi, że pozbędziemy się zmarszczek z następujących miejsc:

  • okolice oczu
  • okolice czoła
  • okolice ust
  • okolice nosa
  • dekolt
  • szyja
  • dłonie

Szybko i niemalże bezboleśnie

Jedną z największych zalet, które posiada osocze bogatopłytkowe jest fakt, że lekarz wstrzykuje je pacjentom bez konieczności wykonywania większej ingerencji chirurgicznej tak, jak odbywa się to na przykład w przypadku liftingu. Preparat tworzony jest na bazie krwi osoby poddawanej zabiegowi, eliminujemy więc ryzyko odrzucenia lub wystąpienia reakcji alergicznej, z którymi mogą spotkać się preparaty chemiczne. Jest to więc terapia bezpieczna, praktycznie nieinwazyjna oraz szybka w przeprowadzeniu. Sam zabieg trwa bowiem godzinę. Należy jednak pamiętać o tym, że z terapii powinny zrezygnować osoby, które przyjmują preparaty antykoagulacyjne, cierpią na choroby krwi, choroby nowotworowe, są w ciąży lub karmią piersią. Bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów jest tutaj podstawą, dlatego należy podejść do sprawy z rozsądkiem i odpowiedzialnością.

https://cmeik.pl/

Być może to cię zainteresuje