rekawice
Medycyna

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to stosunkowo młody dział medycyny, który powstał, by poprawiać jakość życia pacjentów. To dyscyplina nauki, która ukierunkowana jest przede wszystkim na profilaktykę, ale też leczenie powstałych już zmian. Przedmiotem jest zainteresowania są procesy starzenia się skóry, a właściwie ich opóźnianie. Działania z zakresu medycyny estetycznej przynoszą też pozytywne efekty w zwalczaniu innych problemów natury estetycznej, np: likwidacji blizn, otyłości, cellulitu, rozstępów. 

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowym to cały czas  jedna z najbardziej nowatorskich metod redukowania zmarszczek. To najlepsza alternatywa dla zabiegu z użyciem botoksu, adresowana do osób obawiających się nienaturalnego efektu, pojawiającego się często po botoksowych iniekcjach. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się do spłycania zmarszczek okolic oczu, czoła, policzków, nosa oraz ust, ale wykorzystuje się go także do redukcji zmarszczek ulokowanych na dekolcie, dłoniach czy szyi. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w terapii pobudzającej proces wzrostu włosów w celu ich zagęszczenia i poprawy kondycji. Zabieg wykonuje się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. 

lekarz

Przebieg zabiegu

Lekarz medycyny estetycznej zanim przystąpi do zabiegu pobiera od pacjenta ok. 8 ml krwi. Następnie w specjalnym urządzeniu następuje wytrącenie się osocza i oddzielenie go od erytrocytów. Do pozostałego osocza dodaje się czynnik stymulujący trombocyty do wytwarzania cytokin, czyli białka aktywującego procesy wzrostu komórek. Gdy substancja do zabiegu jest już przygotowana można przystąpić do wprowadzenia jej pod skórę. Wykonuje się to techniką mezoterapii lub wolumetrii. Za pomocą iniekcji preparat wstrzykuje się do skóry lub modeluje twarz wprowadzając go liniowo, wzdłuż zmarszczek znajdujących się w obszarze zabiegu. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. pół roku, skóra jest doskonale ukrwiona, elastyczna, jędrna a zmarszczki stają się prawie niewidoczne. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem wykonania go u specjalisty. 

Przy współpracy: Cmeik

Być może to cię zainteresuje