Zdrowotne

Co warto wiedzieć o fizjoterapii?

Wiele dzieci cierpi na wady postawy lub inne schorzenia, które wymagają rehabilitacji. Fizjoterapia znacznie ułatwia im codzienne funkcjonowanie, a co więcej pozwala korygować w porę wady, które mogą mieć wpływ na ich zdrowie w przyszłości. Jak znaleźć dobrego fizjotrrapeutę dziecięcego? 

Fizjoterapia w ramach NFZ

W większych miastach znajdują się ośrodki dedykowane głównie osobom niepełnosprawnym, w których pracują fizjoterapeuci. Niektóre przychodnie także oferują usługi z zakresu fizjoterapii dziecięj. Czas oczekiwania na wizytę jest jednak długi i wynosi zazwyczaj kilka miesięcy. Korzystając z usług w ramach NFZ dziecko może liczyć na pełen zakres świadczeń, uzależniony oczywiście od ich stanu zdrowia. Warto jednak szukać gabinetów dobrze wyposażonych w sprzęt niezbędny do ćwiczeń. Co więcej, dobrze jest znaleźć fizjotrrapeutę, który ma doświadczenie w leczeniu konkretnych problemów. Nie jest prawdą, że w ramach funduszu można liczyć jedynie na usługi słabej jakości – dobrzy fizjoterapeuci również pracują w publicznych przychodniach. 

Fizjoterapia prywatnie

Rodzice, którzy nie chcą długo czekać na pomoc dla swoich dzieci, mogą skorzystać z usług prywatnych. Trzeba jednak znaleźć fizjoterapeutę, (https://semperfortis.pl/poradnie/fizjoterapia/uslugi/) który specjalizuje się w rehabilitacji dzieci. Niektórzy bowiem oferują fizjoterapię dorosłym, ale przyjmują również dzieci. Niestety, taka osoba może nie mieć wystarczających kompetencji do pracy z najmłodszymi. Ponadto dziecko powinno być rehabilitowane w gabinecie, w którym specjaliści maja dostęp do sprzętu najwyższej jakości. 

Opinie w internecie

Na wielu portalach można znaleźć opinie pacjentów lekarzy i fizjoterapeutów. Warto zajrzeć do sieci przed umówieniem się na wizytę i sprawdzić, co o danym specjaliście sądzą ludzie, którzy wcześniej korzystali z jego usług. W kontekście dzieci jest to szczególnie ważne, ponieważ dobrze przeprowadzona fizjoterapia, podjęta w odpowiednim czasie pozwoli uniknąć na przykład problemów z kręgosłupem w dorosłym życiu, a co za tym idzie znacznie poprawić jego komfort. 

Przy współpracy: https://semperfortis.pl/

Być może to cię zainteresuje